Najviše zgrade u Quebecu

Grad Quebec, glavni grad provincije Quebec u Kanadi, jedan je od najstarijih gradova u Sjevernoj Americi. To je ujedno i drugi po veličini grad u Quebecu nakon Montreala. Grad Quebec je poznat po svojoj ljepoti, budući da je bio prvi dio UNESCO-ve Svjetske baštine u Sjevernoj Americi. Njegove stare četvrti su izuzetno očuvane. Grad Quebec također je dom mnogim neboderima, od kojih se većina nalazi zapadno od starog grada. Dvadeset zgrada u Gradu Quebecu su više od 246 stopa. Ovaj članak istražuje prvih šest najviših zgrada u Quebecu.

Šest najvećih zgrada u gradu Quebec

1. Zgrada Marie-Guyart

Na 433 stopa, Edifice Marie-Guyart je najviša zgrada u Quebecu i Kanadi, istočno od Montreala. Dovršena 1972., zgrada od 33 priče bila je ranije poznata i još uvijek je poznata kao Kompleks G. Uređenje Marie-Guyart nalazi se u četvrti Parliament Hill. Neboder je smješten na najvišem katu promatračnice, Observatoire de la Capitale. Ovaj vidikovac pruža pogled na grad od 360 stupnjeva, uključujući pogled na Château Frontenac i Citadelle de Québec.

2. Kompleks Jules Dallaire II

Complexe Jules Dallaire II je druga najviša zgrada u gradu Quebec s visinom od 360 stopa. Complexe Jules Dallaire II dio je kompleksa Jules-Dallaire, nekretnina u Saint-Foy-Sillery-Cap-Rougeu. Grad Quebec. Izgradnja 28-spratne zgrade započela je 2011. godine i završena je 2013. godine. Kula ima 15 stambenih etaža, 2 poslovna kata i 11 etaža.

3. Mjesto Hauteville

Smješten u četvrti La Cité-Limoilou u gradu Quebec, Place Hauteville je treća najviša zgrada u gradu. Neboder od 34 kata je visok 351 m. Donje etaže zauzima hotel u Delti. Na gornjim katovima nalaze se uredi ministarstva transporta Quebeca.

4. Hotel Loews Le Concorde

Hotel Loews Le Concorde četvrta je najviša zgrada u Quebecu. Hotel neboder je visok 299 stopa. Hotel se sastoji od 31 kata. Na najvišem katu hotela nalazi se revolving restoran s 360 stupnjeva pogleda na grad Quebec te pogled na rijeku Saint Lawrence.

5. Hotel Hilton Quebec

Hotel Hilton Quebec je visok 279 stopa i peta najviša zgrada u gradu Quebec. Hotel je završen 1974. godine i nalazi se u Parlament Hillu u četvrti La Cité-Limoilou. Neboder na 28 katova nudi nevjerojatan pogled na rijeku Saint Lawrence, planinu Laurentian i stari Quebec City.

6. Građevinska cijena

Neboder od 18 katova je s visinom od 269 stopa jedan od najstarijih nebodera u Kanadi. Neboder je sagrađen 1930. godine i izvorno je bio izgrađen na 16 katova. Godine 2001. dva gornja kata zgrade postala su službena rezidencija premijera Quebeca.

Druge visoke zgrade u gradu Quebec

Među najvišim zgradama u gradu Quebecu treba spomenuti Place de la Capitale, Le Samuel-Holland I, Chateau Frontenac i Édifice d'Youville. Prve tri zgrade su visoke 262 m, dok je Édifice d'Youville visoka 249 stopa.

Najviše zgrade u Quebecu

RangimeVisina (ft)Visina (m)podoviGodina
1Odredba Marie-Guyart433132331972
2Kompleks Jules Dallaire II360110282013
3Mjesto Hauteville351107341974
4Hotel Loews Le Concorde29991311974
5Hotel Hilton Québec27684281974
6Odredite cijenu26982181930
7Place de la Capitale26280211974
8Le Samuel-Holland I.26280241981
9Château Frontenac26279, 9181893
10Édifice d'Youville24976211969