Najviše zgrade u Providenceu

Providence je glavni grad Rhode Islanda i treći po veličini grad u New England regiji SAD-a. Grad je dom za tridesetak visokih zgrada, od kojih se sedamnaest uzdiže iznad 175 stopa. U gradu nema zgrada koje zadovoljavaju zahtjev za visinom (492 stope) da bi se proglasio neboder. Providnost je jedan od ranih centara proizvodnje u SAD-u, i stoga je veliki broj visokih zgrada izgrađen prije 1930. godine.

Najviše zgrade u Providenceu

U Providenceu se nalazi pet zgrada koje se izdižu iznad 300 stopa:

Zgrada industrijske narodne banke

Zgrada industrijske narodne banke je najviša zgrada u Providenceu na 428 stopa. Također je najviša u državi. Zgrada je ranije bila poznata kao zgrada Bank of America i zvana je "Super Man Building". Ona ima 26 katova i dovršena je 1927. godine.

Jedan financijski trg

Jedan financijski Plaza je druga najviša zgrada s visinom od 410 metara. Gradnja je započela 1970. godine i završila 1973. godine. Zgrada ima 28 katova. One Financial Plaza razlikuje se po narančastim svjetlima noću, crvenom za Valentinovo i crvenim i zelenim svjetlom za vrijeme Božića.

Residences Providence

Residences Providence je također poznat kao rezidencija u zgradi Westin. Zgrada od 380 stopa dovršena je 2007. godine i sastoji se od trideset katova.

Omni Providence Hotel

Omni Providence Hotel je četvrta najviša zgrada u gradu s visinom od 329 stopa. Završena je 1993. godine i sastoji se od trideset katova. To je najveći i najviši hotel u Providenceu s kapacitetom od 564 sobe.

Toranj Textron

Toranj Textron, ranije poznat kao Stara kamena kula, peta je najviša građevina. Zgrada se uzdiže 311 stopa. U njoj se nalazi sjedište Textrona. Sagrađena je 1972. godine i sastoji se od 23 kata.

Najstarija zgrada u Providenceu

Turk's Head Building je najstarija od sedamnaest zgrada koje se izdižu iznad 175 stopa. Zgrada od 16 katova dovršena je 1913. godine i stoji 215 stopa. To je 12. najviša zgrada u Providenceu. Zgrada je bila druga po visini u Providenceu sve dok Providence Biltmore nije dovršena 1922.

Budućnost visokih zgrada

Godine 2007. planirano je da se izgradi 520 metara visoka zgrada One Ten Westminster. Zgrada bi bila najviša u gradu. U studenome 2016. godine The Fame Organization podnijela je gradskim vlastima prijedlog za izgradnju „tornjeva za točku nade“; park s tri zgrade. Tri zgrade bile bi visoke 33, 43 i 55 katova.

Najviše zgrade u Providenceu

RangNaziv zgradeVisina (ft)Visina (m)podoviGodina
1Zgrada industrijske narodne banke428130261927
2Jedan financijski trg410125301973
3Residences Providence380115312007
4Omni Providence Hotel329100251993
5Toranj Textron31195231972
650 Kennedy Plaza28587201985
7Plavi križ i plavi štit u sjedištu Rhode Islanda23772142009
8Vodeno mjesto 123672192008
9Državna kuća Rhode Island2236841904
10Hotel Biltmore22067181922
11Sudnica okruga Providence2166671930
12Turk's Head Building21566161913
13Vodeno mjesto 221064172008
14Jedan građanin Plaza18055131990
15Sveučilišna knjižnica Brown18055151971